Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Zajrzyj na www.telmor.pl/Klient-biznesowy/Projektanci-instalacji-RTV-SAT aby zobaczyć, kto przygotowuje instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to rozbudowana infrastruktura obejmująca mnóstwo rozmaitych urządzeń – od podstawowych po zaawansowane technicznie. Na rynku działają specjalistyczne podmioty, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – multiswitche końcowe i wzmacniacze budynkowe

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy takie jak: anteny ASR, zabezpieczenia odgromowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, wzmacniacze kaskadowe, multiswitche końcowe. Na rynku znaleźć można też gniazda multimedialne, kable koncentryczne 75 OHM, transmodulatory i odbiorniki optyczne. Urządzenia tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w obiektach publicznych i domach wielorodzinnych. Podmioty istniejące na rynku zajmują się z kolei na przykład rozplanowywaniem instalacji i produkowaniem konkretnych komponentów. Sieci teletechniczne wymagają najlepszych komponentów i profesjonalnego montażu – dlatego niezastąpione jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – Rozporządzenie Ministra Transportu

Kluczowe jest też, żeby instalacje teletechniczne były zgodne z polskim prawem. Z tego też powodu potrzebna jest opieka techniczna fachowych przedsiębiorstw, które zagwarantują stosowne narzędzia a także zaoferują najwyższej klasy urządzenia dostosowane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko wymagają także napraw, a zatem niesamowicie duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Są nią zainteresowani najczęściej deweloperzy.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]