Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Sprawdź, gdzie kupić skrzynkę teletechniczną.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – reguluje to polskie prawo. Na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz budynków i poza nimi

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana ze wzmocnionego surowca i posiadać odpowiednie wycięcia, które wspomagają przypływ powietrza oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku znajdziemy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz ekstremalne warunki. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz mieszkań, w której znajdują się istotne przewody – np. światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Moduły w środku skrzynki możemy zamontować na przykład na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed dostępem osób trzecich

Kluczowym elementem jest również ochrona przed ingerencją osób niepowołanych do wnętrza szafki. Specjalne zamki świetnie spełniają swoją funkcję. To ważne także w domu, w którym znajdują się małe dzieci. Należy pamiętać także o zachowaniu ładu w środku szafki – do tego celu montuje się specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]