Serwonapędy – sklep

Serwonapędy są typem silników, które oprócz przekazywania mocy, są używane także w celu ustawiania osi. Spotyka się je głównie w zastosowaniach, w których najważniejsza jest stuprocentowa precyzja – jeśli o nią chodzi, wypadają znacznie lepiej niż tradycyjne silniki.

Jak skonstruowane są serwonapędy

Sercem serwonapędów jest silnik napędzany energią elektryczną – to on uruchamia dany zestaw. O funkcjonalności serwonapędu decyduje sterownik, za pomocą którego można pozycjonować oś. Serwonapędy posiadają także moduł sprzężeń zwrotnych, a cały napęd musi stanowić zamkniętą całość oraz być wykonany z surowców zapewniających jego niezawodność.

Jak sterować serwonapędami?

Dla użytkowników serwonapędów największe znaczenie ma bezproblemowe kontrolowanie. Dlatego większość ich producentów stara się, by ich serwonapędy mogły być kontrolowane z poziomu PC-ta – często można trafić na systemy graficzne, dzięki którym sprawniejsze jest sterowanie serwonapędów oraz wizualizacja danych ich pracy.

Wykorzystanie serwonapędów

Serwonapędy często wykorzystywane są we wtryskarkachpozwalają bowiem na precyzyjne ustawienie ich podzespołów. Spotyka się je również w zakładach, w których ważne jest precyzyjne nawinięcie czegoś na szpulę. Wykorzystuje się je w dużych wiertarkach i maszynach wyprodukowanych w celu przestawiania towarów w magazynach.